Pro rodiče

Kdo jsme?

Naše jesle vznikly na podporu rodičů s malými dětmi, kteří jsou zaměstnaní, studují nebo si práci hledají a nemají možnost hlídání. Nabízíme každodenní program (včetně období letních prázdnin) pro děti od nejmenších po předškoláky. Zakládáme si na rodinném prostředí a malém kolektivu. O péči o děti a jejich denní program se starají chůvy s potřebnou kvalifikací a zkušenostmi. V oblasti výchovy dětí se inspirujeme přístupem Montessori pedagogiky, každodenní program opíráme také o blízké sepjetí s přírodou a častý pobyt venku.

Kde nás najdete?

Jesle vznikly v rekonstruovaném prostoru klubovny Sboru dobrovolných hasičů v Miřeticích v budově hasičské zbrojnice. V samostatné místnosti pro společný program a odpočinek vznikla nově kuchyň skýtající vše potřebné pro uspokojení stravovacích potřeb dětí. K dispozici máme dále malou šatnu a nově zrekonstruované sociální zařízení.  Hojně využíváme prostranství před školkou umožňující bezprostřední přístup do přilehlých luk a lesů. Jak to v našich mikrojeslích vypadá se můžete podívat ve fotogalerii.

Kdo může využít hlídání v jeslích?

Mikrojesle jsou určené pro děti od věku 6 měsíců do 4 let včetně (tzn. až do pátých narozenin dítěte). Podmínkou je, že rodiče jsou zaměstnáni, podnikají, studují nebo jsou registrováni na úřadu práce. Tuto skutečnost je potřeba provozovateli prokázat příslušnými dokumenty v souladu s pravidly pro přijímání dětí.

Jak se můžu přihlásit?

Kdykoli v průběhu celého roku nás můžete kontaktovat a požádat o přijetí vašeho dítěte. Vaši žádost posoudíme s ohledem na naše kapacitní možnosti a na kritéria pro přijetí, která se řídí požadavky poskytovatele dotace. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím projektové manažerky  nebo pomocí kontaktního formuláře.

Kolik to stojí?

Služba hlídání dětí v našich mikrojeslích je zdarma. Podmínkou je pouze doložení zaměstnání či studia rodičů, popř. doklad o tom, že si zaměstnání aktivně hledají. Provoz mikrojeslí je plně hrazen z dotace poskytované z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu zaměstnanost prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Máte dotazy?

Pro podrobnosti týkající se provozu mikrojeslí se neváhejte obrátit na provozní manažerku mikrojeslí na uvedených kontaktech, nebo svůj dotaz vložte do kontaktního formuláře.

Provozní manažerka: Kristina Dojčánová
E-mail: kristinasladeckova(at)seznam.cz
Mobil: 608 845 777

Projekt Mikrojesle Miřetice financuje Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program zaměstnanost.